Upchaté potrubie v kuchynskom dreze

Veľa ľuďom sa to už v ich domácnostiach stalo. Dokáže nás nemilo prekvapiť upchaté vodovodné potrubie a spolu s ním prichádzajúce problémy ako napríklad pomalé odtekanie vody či postupné hromadenie odpadovej vody v dreze.

A čo potom? Niekto možno použije ten klasický „zvon“, iný chce drez prečistiť kyselinou alebo špeciálnymi prípravkami na upchaté potrubie. Nie vždy ale máme tieto veci a prípravky po ruke a niekedy upchaté potrubie predstavuje pomerne náročnú prácu, ktorá rozhodne nie je komfortná a uteká pri nej čas. A samozrejme znižuje sa aj naša trpezlivosť a priznajme si, že niekedy skrátka poprosíme o pomoc susedov.

umývanie riadu

V skutočnosti to bude praktickejšie a rýchlejšie, než keby sme to zdĺhavo riešili domácou metódou či otravovali susedov. Vďaka krtkovaniu bude potrubie rýchlo prečistené a my sa tak čo najskôr môžeme vrátiť k bežne fungujúcej domácnosti. Bez obmedzení, zápachu a obáv z toho, že odpadová voda skončí tam, kde by nemala.

drez, umývadlo

Odpadové potrubie sa zvykne upchať v dôsledku toho, že v nejednom prípade do drezu skrátka spláchneme aj to, čo sem nepatrí. Vylejeme sem rôzne mastnoty z prípravy jedál, ale aj kusy jedál, niekedy dokonca aj lieky a ešte mnohé iné veci, čo však spôsobujú usadeniny.

  • Nánosy, kvôli ktorým potom vzniknú vyššie spomenuté problémy spojené so spomaleným odtekaním vody, ale aj s tým, že kvôli usadeninám sa začne hromadiť odpadová vody, ktorá potom z potrubia kuchynského drezu začne vydávať nepríjemný a stále viac intenzívny zápach.

A zápach šíriaci sa našimi miestnosťami je rozhodne ďalším neželaným faktorom, kvôli ktorému je potrebné kvalitné prečistenie potrubí, a to ideálne už spomenutým krtkovaním.