Výber pánskych džínsov

O dámskych džínsoch sa už napísalo mnoho. Na internete mate mnoho rôznych blogov a článkov o tom, aké rifle sa hodia akej postave, alebo ako si vybrať tie správne rifle. No ako je to u mužov? O výbere pánskych riflí, nenájdete takmer nič. A pritom, dalo by sa povedať, že rifle sú pravý mužský odev. Keď trochu zabrdneme aj do histórie tohto odevu, nájdeme, že rifľovina bola vytvorená práve pre nich ako pracovný odev. Musíme tiež uznať, že v rifľovom odeve muži vyzerajú naozaj dobre a to nie len ako kovboji, zlatokopi a stavbári na pracovisku, ale aj ako upravení biznismeni a manažéri v kancelárii. Poďme sa preto teraz spolu pozrieť na možnosti rifľovej pánskej módy. Aké strihy sú dostupné a aký štýl pasuje na ktorému typu postavy.

pánska móda

V jeans shope s pánskymi džínsami najčastejšie nájdete tieto štyri kategórie: skinny (slimfit), slim, rovné (regular fit) a voľné. Takmer všetci muži či už s dobrou postavou alebo aj s nejakými tými kilami navyše môžu takmer vždy siahnuť po klasickom rovnom struhu (Regular fit, straight) so stredným pásom a budú vyzerať dobre. Čo sa týka farebnosti riflí. Odporučili by sme pre plnšie postavy zvoliť tmavšie farby, aby to postavu opticky zúžilo, ale výber je samozrejme na vás. Vhodným výberom pre väčšinu mužov môže byť aj slim variant, ktorý je o niečo užší, ale nezalepí sa vám úplne na telo, vďaka čomu ostane pohodlný na nosenie.

rifle

Muži s vyšportovanou postavou môžu siahnuť aj po skinny alebo slimfit variante. Avšak nie všetci muži, napriek tomu, že majú dobrú postavu, obľubujú tento štýl, kvôli priliehavosti džínsov. Pretože majú pocit, že ich moc obopínajú a sťahujú. Tu už závisí aký štýl oblečenia máte radi a v čom sa cítite dobre. Pri vyberaní nohavíc okrem štýlu dajte pozor aj na výber správneho rozmeru. Dôležitá je nie len šírka pásu, ale aj ich dĺžka. Páni s objemnejšími stehnami by mali dávať pozor aj na vnútornú dĺžku. Rifle by ste si nemali skúšať naboso, ale s topánkami, ktoré budete najčastejšie k tomuto odevu nosiť.