Spojte funkciu zábradlia s funkciou priečky a dosiahnete perfektný efekt

Výnimočnosť skla asi netreba nikomu predstavovať, ide o materiál, ktorý je pevný a zároveň aj tvárny, je vhodný na výrobu najrozličnejších produktov, ktoré dnes poznáme najmä v domácnostiach ako úžitkové predmety zo skla, ale aj ozdobné, umelecké, či praktické v podobe výplní okenných rámov, dverí, fasád a podobne. Veľmi efektné je v polohe zábradlia.

Dá sa to urobiť aj takto...

Sklenené zábradlie je možné použiť v interiéri, ale aj vo vonkajšom prostredí, ku schodisku, na balkón či terasu. Jeho tvar je výtvorom hlavne projektanta, ktorý zohľadní štýl interiéru a podľa toho navrhne aj typ zábradlia. Sklo môže umiestniť do hliníkového rámu alebo vytvorí sklenene zabradlie Lmmont.sk čisto bezrámové zábradlie, ktoré nemá ani madlo, takže zachová jeho čisté línie a technický štýl. To je momentálne veľmi trendové a žiadané hlavne v novostavbách, ktoré v súčasnosti vznikajú.

Schodisko v priestore v interiéri takisto podlieha módnym trendom, tomu sa nedá zabrániť, ale iba prispôsobiť všetko ostatné, aj zábradlie. V prípade, že to priestorové možnosti dovoľujú, môže byť zábradlie vytvorené ako prvok, ktorý spája funkciu zábradlia a priečky, s funkciou oddelenia priestoru schodiska od ostatnej časti miestnosti. Na jeho výrobu sa používa sklo s hrúbkou 8 až 12mm, podľa rozmeru a typu zábradlia.

Druhou možnosťou je vytvoriť základnú konštrukciu z nerezových stĺpikov a priestor medzi nimi vyplniť sklom. Pri tejto možnosti sa dovoľuje použiť aj fantáziu a sklenené výplne navrhnúť nielen z číreho skla, ale využiť aj ponuku farebného či pieskovaného alebo inak graficky upraveného skla, ktoré okamžite zaujme svojim vzhľadom a celý priestor vďaka nemu ožije.

Žiadny rám, žiadne madlo

Rozličné možnosti sú aj pri kotvení zábradlia do podlahy, môžu byť z bočnej alebo hornej strany, sklo sa uchytáva k stĺpikom pomocou úchytov z nerezu alebo hliníka, pri bezrámovej úprave zábradlia je to neviditeľný spôsob uchytávania, aby nenarušil čistotu spojov. Cena takýchto dizajnových možností zábradlia sa odvíja od jeho náročnosti, množstva použitého materiálu, hrúbky a povrchovej úpravy skla, ale aj výroby napríklad atypických prvkov, ktoré si takýto typ zábradlia vyžaduje.