Obťažovanie a chovanie priatela

S budúcim manželom sme spolu skoro 10 rokov a máme spolu dve deti. Okolo šiesteho roku nášho vzťahu sa mi stala situácia. So susedmi (manzela) sme sa často vzájomne navštevovali a jeden večer, keď som bola sama so susedom (pil sa alkohol) sa na mňa vrhol, začal ma osahavať a moju ruku sa snažil dať do jeho rozkroku. Snažila som sa brániť tak to nakoniec nechal. Všetko som povedala priateľovi a ten to začal riešiť az na môj popud, kedy som mu povedala aby si ho treba zavolal a riešil to s ním nejako. No, stalo sa a len mu sused povedal, že nevedel kde sú hranice. A to priateľovi stačilo. So susedmi sa nestykame.

par

Prešiel čas a nedávno kamarát na jednej akcii, tiež alkohol, sa na mňa vrhol, že mi chce siahnuť na prsník. Hovoril neskôr, že to bolo zo srandy. Me osobne sa to nepáčilo. Ospravedlnil sa cez správy ale ja chcela osobne všetko vyriešiť. Chcela som mu dať príležitosť, aby sme to vyriešili osobne, ale v mojich podmienkach sa mu to nepáčilo. Tak som to vyriešila tak, že som mu napísala z takého človeka mať v živote nepotrebujú. Všetko som povedala priateľovi a on dotknuto povedal, prečo som mu to nepovedala skôr. Tak preto, že z poslednej skúsenosti viem, že asi by mi sam od seba nijako nepomohol. Hovoril, že sa ponaučil treba…

par

No a teda teraz sa stalo to, že priateľ išiel za tým kamarátom, ktorý pozval ešte jeden pár, aby si kamarátky posedeli…., a tam mu povedal priateľ, že než si urobí pohodlie , aby sa porozprávali, možno zo odíde … Tak kamarát sa mu ospravedlnil, nemyslel to tak a podobne. Tak asi priateľovi to stačilo a zostal cez noc. Na druhý deň prišiel priateľ domu a hovorím mu, že mi to príde, ako by mu nezáležalo na mne a mojich pocitoch. Zo mi tým bolo ublížené. Keby chcel niečo vyriešiť tak rieši a príde domu v ten deň a nezostáva na noc, a ešte si vypiť. Pýtala som sa ho, čo sa musí stať aby stal pri mne. On odpovedal, že nevie. To ma rozsekalo. Tak sa ma nezastane pred nikým.