Nezařazené

Zostaňte dlhšie mladí vďaka kolagénu

Bielkovina, ktorá tvorí asi tretinu všetkých bielkovín v ľudskom tele má názov kolagén. Mnohí z vás si ho isto teraz spoja s pokožkou. Správne – práve v koži ho máme najviac. Hrá hlavnú úlohu v udržaní pružnosti pokožky. Vďaka nemu je koža pevná, hladká, elastická a vitálna. V celom organizme zodpovedá za vytvorenie spojenia medzi bunkami, tvorbu tkanív, väzív, šliach a svalov.

nehty

Okrem kože sa kolagén nachádza aj v chrupavkách, kĺboch, kostiach, očnom sklovci, cievach a svaloch… udržuje naše pohybové ústrojenstvo v poriadku. Kým sme mladý máme kolagénu dostatok. Telo ho produkuje stále v dostatočnom množstve. Čím sme ale starší tým sa tvorba kolagénu spomaľuje. Organizmus ho dodá tam kde to je treba – kosti, kĺby. Prvé nedostatky tejto bielkoviny vidieť práve z toho dôvodu na pokožke. Vrásky, suchá pokožka, strata pružnosti – pleť je ovisnutá a ochabnutá. Okrem toho nám začínajú rednúť vlasy a dochádza k lámaniu nechtov. Časom sa pridajú bolesti kĺbov, degenerácie chrupaviek a aj náš pohyb už nie je to čo býval.

Doplňte si kolagén
Zbavte sa bolesti, zahoďte vrásky a doprajte si dlhšiu mladosť. Siahnite po doplnkoch výživy s kolagénom. S jeho doplňovaním by ste mali začať už v 40 – tom roku života. Produkcia kolagénu postupne klesá od 20 – teho roku, ale až okolo 40 –tky vám dá telo najavo, že ho má málo. Ak patríte k starším osobám (okolo 60 rokov) pokles tvorby kolagénu vo vašom tele je veľmi nízky. Práve v tomto období nastávajú problémy s chrupavkami, väzivami, bolesťami kĺbov, artritídou atď.
Kolagén môžete doplniť do organizmu formou tabletiek, práškov, alebo krémov. V závislosti od toho kde ho chcete doplniť.

masáž

Krémya rôzne séra s obsahom kolagénu sú určené na pokožku. Tá získa pružnosť a pevnosť.
Doplnky potravinovej výživys kolagénom sú vo forme prášku, alebo tabletiek. Požitím dostanete kolagén priamo do organizmu. Bielkovina sa tak dostane do vašich chrupaviek, kostí, svalov a kĺbov.