Online svet je pre všetkých

Kto nie je v dnešnej dobe online, ako keby ani neexistoval. Patríte medzi takýchto ľudí? Takíto ľudia potrebujú byť v neustálom kontakte v online priestore na svojom stolnom počítači, na svojom laptope, mobile alebo dokonca aj na svojich smart hodinkách. Ste typ človeka, ktorý nemôže vynechať ani jedinú sekundu, lebo by nevedel čo i len jedinú novinu zo sveta športu? Potrebujete mať čo najnovšie informácie zo sveta hudby alebo politiky? Neustále ste pripojení na nejakej sociálnej siete, kde musíte vedieť každú jednu novinku od vašej najlepšej kamarátky či ostatných priateľov?

 

počítač

 

Povedzme si to na rovinu. Žijeme v takej dobe, kde online svet prináša veľmi veľa. Cez váš internet vo vašom smartfóne sa dozvedávate tie najnovšie pikošky či novoty, ktoré by ste sa inde nedozvedeli. Na internete je všetko. Hovorí sa, že keď niečo nevieš, vyhľadaj si to na internete. Zamysleli ste sa, čo by ste robili, keby nebol internet? Ako asi žili ľudia predtým, keď takéto moderné technológie a svet internetu neexistoval? A predsa ľudia žili a boli šťastní. Ako to vlastne prežili a robili? Ako sa stretávali? Odpovede by ste dostali, ak by ste sa opýtali napríklad svojej starej mamy. Tá by vám vedela porozprávať, ako sa žilo.

 

online

 

Stará mama by vám určite povedala aj to, aké ťažké bolo sa stretnúť a koľko energie a síl ju stálo, stretnúť sa s najlepšou kamarátkou. Že musela osobne prísť za ňou domov a spýtať, či je jej najlepšia kamarátka doma. Ak nebola, mohla sa vaša stará mama znovu vrátiť naspäť domov. A rozhodne nepoužívala auto, keď išla domov. Musela prejsť znovu tú istú cestu úplne pešo. Nebolo to pre ňu jednoduché, ale prežila to. A to isté prežívali všetky staré mamy v tej dobe. Dnešná doba je plná technológie, moderných vecí, mobilov, internetu a všeličoho moderného. Zapájame sa a chceme byť takí istí, ako naši rovesníci. Chceme sa im vyrovnať. Preto stále chceme a túžime vlastniť tie najmodernejšie a najnovšie technológie z online priestoru.