Moderné dvere zo skla a čo by ste o nich mali vedieť

Celosklenené dvere sú skutočne originálnym prvkom moderného interiéru a preto sa ich prevedenie musí prispôsobiť jednotlivým detailom a samozrejme žiadosti zákazníka. V konečnom dôsledku následne tento typ dverí viditeľným spôsobom obohatí celý interiér a dodá mu dávku luxusu, elegancie a spestrí estetickú stránku konkrétneho priestoru. Pozrime sa tak na celosklenené dvere https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklenene-dvere/ o niečo bližšie a venujme im tento článok.

prosklené dveře

Pokiaľ teda chcete dosiahnuť znak moderného interiéru a toto prevedenie je vám sympatické, máte na výber sklenené otváracie dvere, posuvné dvere zo skla, alebo sklenené dvere do zárubne. Celosklenené dvere môžu mať prevedenie v podobe číreho alebo farebného skla, k populárnym voľbám sa takisto radí variant s grafickou fóliou či priamou tlačou konkrétneho motívu na sklo. Takisto nezabudnime spomenúť pieskovanie alebo satináto.

koupelna

Číre skloje elegantným doplnkom aj bez nutnosti spomenutých úprav a prirodzeným spôsobom prepúšťa slnečné svetlo priestormi, v ktorých sa nachádza. Je tak zároveň ideálnym doplnkom v prípade, ak chcete určité miestnosti vzájomne prepojiť, no svojim spôsobom oddeliť na súkromné priestory. Farebné sklo sa zasa dokáže dokonale prispôsobiť okoliu a to na základe individuálnych predstáv. V prípade súkromia a určitého sfarbenia priestorov tak ide o prioritnejšiu voľbu. To isté prakticky platí pre sklo s potlačou, ktorého telo môže zdobiť zaujímavý motív alebo detailný vzor podľa individuálneho želania.

  • Bezpečnosť je prvoradá

Aj napriek tomu, že sa bavíme o materiáli, akým je sklo (je považované za labilné), jeho odolnosť a bezpečné používanie dverí je zaručené procesorom výroby, kedy sú dvere vyrobené z kaleného skla. Kalenené sklo je voči tomu bežnému až 5x odolnejšie voči nárazom a je určené k bezpečnému používaniu vo firmách, administratívnych budovách, ale aj bežných domácnostiach.