Nezařazené

Platba alebo výber kartou v zahraničí

                Predstavte si, idete do zahraničia na výlet alebo aspoň na nákupy a rozmýšľate či si peniaze vyberiete alebo radšej budete platiť kartou. My vám poradíme ako sa vyhnúť problémom a aké rady treba mať na pamäti, ktoré vám určite pomôžu.
peníze v ruce
                Rozhodne medzi základne rady ohľadom hotovosti sú také, že by ste nemali držať vysokú hotovosť pri sebe ale skúsiť využiť aj bankomaty. Predsa je rozdiel ak idete na dovolenku niekde do Talianska alebo kde a máte pri sebe 500€ pretože sa chcete vyhnúť nepríjemnostiam s bankomatmi alebo kartami. Toto nie je úplne dobrý pohľad na vec a rozumne riešenie. Určite ste už počuli, že turisti lákajú zlodejov a vreckárov a hlavne ak ide o zahraničných, pretože zväčša tí sú neopatrní a roztržití. Často sa sústredia viac na pamiatky než na svoje peniaze a osobné veci. Preto sa neodporúča vysoká hotovosť, samozrejme ak mate kreditku a hotovosť odporúča sa, aby tieto dve veci neboli v jednej peňaženke. Radšej ich mať oddelene pre väčšie bezpečie.
hnědá peněženka
                Ak ste sa rozhodli pre bankomatovú kartu, treba si vopred pozrieť základne údaje o banke a hlavne v destinácií, kde sa nachádzate nájsť, takú banku, ktorá je v rovnakej akcionárskej skupine ako ta vaša. Samozrejme je dobre si pozrieť aj kurzy. Na trhu alebo tkz. blšaku sa ešte dá vyjednávať, no v bankách sú pevné kurzy a tie vám už nikto nezmení na lepšie. Tak aby ste neminuli viac než plánujete a radšej tie ušetrené peniaze správne využiť či už na dovolenke alebo ušetrením.
                Pri ceste do zahraničia je potrebná aj kontrola a majte na pamäti tieto tri základné veci. Kontrola platobnej karty, musí totiž byť platná, čiže je dobré sa uistiť jej presný dátum vypršania. Samozrejme netreba zabudnúť ani na služby, ktoré poskytuje váš účet v zahraničí. A najme či máte možnosť platiť kartou bez obmedzenia u zahraničných obchodníkov. A tretia rada znie, že je dobré sa uistiť či vaša banka nemá nejaké poplatky za to, že platíte cudzou menou alebo pri zmene kurzu. To niektoré banky vedia využívať a preto je dobré si to skontrolovať.