Odolné plastové nádoby

Kontajnery známe ako IBC, čo z anglického prekladu znamená niečo typu stredne alebo veľkoobjemová nádoba, sú v súčasnosti veľmi populárne veľkoobjemové plastové nádoby, a to nielen v rámci priemyselnej výroby a spracovania, ale aj u fyzických osôb, ktoré vlastnia rodinný dom alebo chatu. IBC kontajnery Schoellerallibert sú obľúbenými pomocníkmi na prepravu, skladovanie a zachytávanie rôznych látok. Svoje využitie našli napríklad v priemysle farmaceutickom, potravinárskom, chemickom, kozmetickom, agropriemyselnom a v ďalších podobných a príbuzných odvetviach.

prepravka

Sú určené na skladovanie kvapalín a k tomuto účelu sú aj uspôsobené. Kvalitné IBC kontajnery sú veľmi pevné, odolné a dlhotrvácne plastové nádoby vyrobené špeciálne preto, aby dokázali odolávať množstvu extrémnym, nepriaznivým podmienkam, ktoré ich v interiéri, ale i v exteriéri čakajú. Hovoríme napríklad o extrémne vysokých alebo naopak extrémne nízkych teplotách, rapídnych zmenách vlhkosti, teplôt, v prípade umiestnenia IBC kontajnera do už spomínaného exteriéru je IBC kontajner vystavený na milosť a nemilosť vonkajším vplyvom a počasiu. Sneh, ľad, námraza, vietor, krúpy, dážď, slnko – s tým všetkým sa musí popasovať.

ibc

IBC kontajnery sú známe tým, že najčastejšie slúžia na zachytávanie a uskladňovanie dažďovej vody. V tomto si prídu na svoje predovšetkým chatári, chalupári i majitelia rodinných domov so záhradami, prípadne záhonmi. IBC kontajnery majú rôzne veľké kapacity, sú ľahko uskladniteľné, manipulácia s nimi je jednoduchá a vďaka odolnému plastu a materiálom si môžete byť istí, že voda vo vnútri IBC kontajneru nebude nijakým spôsobom infikovaná aj znečistená v dôsledku narušenia povrchu IBC kontajnera. Dažďová voda, uskladňovaná v IBC kontajneroch, sa zíde hlavne v obdobiach veľkého sucha a extrémnych horúčav najmä počas leta.