Nezařazené

Kokosový olej ktorý sa používa pri varení


Varenie pri vysokej teplote  –  Kokosový olej je skvelý na varenie pri vysokej teplote kvôli vysokému bodu varenia. Mnoho iných olejov, ako je olivový olej, sa pri zahriatí môže oxidovať, ale pretože kokosový olej je tvorený zdravými nasýtenými tukmi, zostáva stabilný pri vysokých teplotách.

zdravé jídlo

Krém pre vašu kávu  – Pridaním lyžice kokosového oleja do kávy môžete zvýšiť energiu a nahradiť mliečny krém. Ak vložíte horúcu kávu do miešača, kokosový olej a vaše obľúbené prírodné sladidlo a zmiešate, budete ohromení bohatou krémovou vôňou bez pridania mlieka. Na ďalekom východe mnohí športovci spájajú svoju rannú kávu s kokosovým olejom.

Dodanie živín v Smoothies–  Pridajte 1 až 2 polievkové lyžice kokosového oleja na akékoľvek ovocné smoothie na zvýšenie zložiek proti cholesterolu.

Topping pre pečené zemiaky  – dajte kokosový olej na pečené sladké zemiaky namiesto bežného masla a potom posypte škoricou. Tiež ju použite na pečené zemiakové hranolčeky s rozmarínom a morskou soľou.

Prírodná liečba hrdla–  Použite kokosový olej namiesto pastiliek kúpených v obchode, ktoré sa zvyčajne vyrábajú s použitím umelých aróm a farieb. Skúste prehltnúť ½-1 čajovú lyžičku kokosového oleja až trikrát denne, aby ste zmiernili bolesť v krku alebo kašeľ, a kombinujte čaj zo sladkého drievka s kokosovým olejom pre prírodnú liečbu hrdla. Koreň sladkého drievka ,med a citrón spôsobuje zvýšenie odolnosti proti vírusom a prechladnutiu.

koule

Predĺžte čerstvosť vajec–  Môžete použiť kokosový olej na utesnenie pórov v škrupine vajec a predĺžiť životnosť vajec v chladničke. Skúste natrieť malé množstvo oleja na škrupiny vajec a nechajte ich preniknúť, čo pomôže zabrániť vystaveniu kyslíku. Táto metóda by mala predĺžiť životnosť vajíčok o 1-2 týždne.
Ak nemáte kokosový olej vo svojej domácnosti a zapáčili sa Vám tieto rady, choďte hneď do najbližšieho obchodu kde ho predávajú a kúpte si ho.