Doprajte si zaslúžený relax s kvalitnou masážou

Kto je ideálnym adeptom na relaxačnú masáž? Skutočne sa v tomto smere neoplatí škatuľkovať ľudí na tých, čo napríklad pracujú pravidelne s počítačom a tých, čo prichádzajú domov z fyzicky náročnej práce. A v podstate dobre padne aj nezamestnaným, ktorí zasa majú iné povinnosti a takisto ocenia zaslúžený odpočinok.

masáž, wellness

Rovnako si dobrú masáž dokážu vychutnať nielen staršie, ale aj mladšie ročníky, pravidelne ich uprednostňujú napríklad športovci. Takisto môžeme vravieť o tom, či je poskytovaná vo forme voľne dostupných služieb, alebo je aplikovaná v zdravotníctve a slúži ako účinná rehabilitácia po vážnom úraze. V oboch prípadoch vravíme o princípe liečivých dotykov, ktoré majú svoju presnú techniku, uvoľňujú stuhnuté svalstvo a prekrvujú celé telo.

Na čo konkrétne sa zameriavajú?

masáž hlavy

Masáže dokážu mať rôzne účinky na základe ich špecifickej formy a toho, na aké časti sa zameriavajú. Pri klasických vravíme napríklad o uvoľnení boľavej chrbtice, niekde o masáži nôh, hlavy a tváre, v neposlednom rade majú prospešné účinky takisto na našu psychiku a duševný relax. Spolu s telom oddychuje aj naša psychika. A nesmieme zabudnúť spomenúť aj tie, ktoré pracujú so sexuálnou energiou, spoľahlivo odstraňujú sexuálne bloky a sú vhodnou prevenciou napríklad pred rakovinou prostaty, nízkym libidom a erektilnou dysfunkciou. Tieto radíme do kategórie tantra.

Prakticky u každého typu platí, že čím sa praktizujú častejšie, tým si na ne lepšie zvykáme. U niektorých typov masáže budeme cítiť možno prvotnú bolesť, u tantry zasa prvotný ostych. Nie je to však chyba konkrétnych techník, ako skôr prirodzená ľudská reakcia a niečo, čo o chvíľu opadne, len si na to skrátka potrebujeme zvyknúť. Následne pre nás budú odmenou veľmi príjemné a liečivé účinky.

Pri masáži sa takisto používajú rôzne hrejivé obklady, hlavne bylinné. Pri tantre sú to zasa špeciálne masážne oleje.