Delenie zvierat

Určí máte radi zvieratá a možno aj nejaké zvieratko chováte u vás doma.  Viete,  na čo nám slúžia zvieratá a ako ich delíme? Zvieratá môžu byť úžitkové. Medzi ne patrí zver,  ktorá nám poskytuje obživu. Patrí k nim chovanie sliepok, prasiat,  kôz, kráv či ovečiek.  Sliepky nám dávajú vajíčka,  prasatá mäso,  kozy mlieko,  ovečky syr a kravy mlieko a mäso. Chováme ich s radosťou a aj s tým,  že ich budeme musieť raz zabiť,  aby sme z nich mali úžitok. Existujú aj domáce zvieratá. Tými sú napríklad psy, mačky,  zajace alebo iné hlodavce,  ktoré môžeme doma chovať. Tie neplánujeme neskôr zabiť,  ale staráme sa o ne s láskou a nehou. Túlime si ich, chodíme s nimi na prechádzky a hráme sa s nimi. Zvykneme im dávať rôzne mená. 

Krava

Náš pes je naozaj náš verný kamarát. Vždy stojí a bude stáť pri nás. Hladkáme ho, milujeme ho, škrabkáme ho a radi sa s ním prechádzame. Je pre nás ako naše dieťa. Chodíme s ním k veterinárovi,  aby bol zdravý. Jedlo pre psov je príliš drahé a aj pravidelné kontroly u veterinára. Malé dieťa odplienkujete, no po psovi jeho exkrementy musíte zbierať celý jeho život. Často vidím z domu,  že majitelia psov tieto exkrementy nezbierajú. Hlavne na sídliskách. Aj vy sa bojíte prejsť čo i len na kúsku trávy,  aby ste nestúpili do psieho exkrementu? Áno,  je to tu ako mínové pole. A to doslova.

Pes

Najviac ma však nahnevá,  keď vidím ľudí venčiť svojich psov na detskom ihrisku. Neviem,  či sú majitelia psov takí hlúpi,  ale na detských ihriskách sa venčiť psov nesmie. Už by si to mal zapamätať každý majiteľ psa. Ľudia by nemali mať psa, pokiaľ bývajú v panelovom dome na sídlisku. Navyše štekajúce psy príliš obťažujú normálne nažívanie panelového bytového domu. Neustále počujete len štekot psov. Raz štekot prichádza z jedného poschodia,  inokedy z iného poschodia. No každodenne počujem štekot psov. Zo psa sa stane náš ochranca majetku. Kupujeme mu rôzne maškrty,  hračky a vytvárame mu domov. Niektorí majitelia sa ku psom chovajú lepšie ako k svojmu okoliu.