Nezařazené

Čo je to cryptojacking?

Pôvodná forma cryptojacking by zahŕňala obeť nevedomky inštalovať softvér na svojom počítači, ktorý by bežal na pozadí, riešenie algoritmov.
 
Tento konkrétny typ útoku sa však vyvinul do takej miery, že už nepotrebuje nainštalovaný program – môžete byť cryptojacked jednoducho návštevou webovej stránky vo vašom prehliadači.hakcer.jpg
 
Pôvodná forma šifrovania je podobná akémukoľvek „štandardnému“ útoku škodlivého softvéru. Užívateľ bude napádaný do inštalácie škodlivého softvéru na svojom počítači, ktorý bude mať potom prístup do svojho systému.
 
Vďaka špecifickému šifrovaniu bude tento softvér v tichosti odoberať časť výpočtového výkonu počítača a používať ho na riešenie zložitých algoritmov. Keď sú tieto algoritmy dokončené, jednotky kryptokonverzie sa ukladajú do peňaženky, obyčajne jednej, ktorá je spojená so zápisom programu.
 
Tam je mierne pozitívna strana k tomu, pretože tieto programy sú navrhnuté tak, aby boli diskrétne a tajné, aby sa zabránilo odhaleniu, a tak by ste nemali všimnúť žiadnu zmenu vo vašom počítači vôbec, ak máte jeden – tak aspoň táto konkrétna značka malware isn aby sa váš počítač stal nefunkčným, ako to robia niektorí iní.
 
Viac znepokojujúcej časti o kryptojackingu je, že sa dá vykonať v prehliadači a nevyžaduje si prevzatie ani inštaláciu. Výsledkom jednoduchého navštívenia webovej stránky bude automaticky spustenie kódu a používanie prostriedkov počítača.
 
Skripty, ktoré umožňujú, aby sa kryptojacking konal, sú pochované v rámci Javascriptu na webových stránkach a ako JavaScript sa nachádza na takmer každej webovej stránke, môže sa orezať takmer kdekoľvek.anonym.jpg
 
Je zaujímavé, že táto metóda bola uvedená ako potenciálna náhrada za zobrazovaciu reklamu – takže namiesto toho, aby sa na webovej stránke zobrazovala banda reklám, namiesto toho použije veľmi malé percento vášho procesora na dokončenie algoritmov počas prezerania stránky.