Ako sa predávajú firmy?

Spoločnosť s ručením obmedzením je skvelou možnosťou pre začínajúcich podnikateľov, ktorí by chceli vstúpiť do sveta biznisu. Predaj respektíve ich kúpa je dobrou voľbou pre osoby, ktoré rozmýšľajú o tom, ako by sa dalo začať podnikať, čo najskôr, a to za ideálnych a výhodných podmienok, ktoré vám budú ponúknuté. Tieto už existujúce firmy sú zapísané a zaregistrované napríklad v obidvoch poisťovniach( sociálnej a zdravotnej) taktiež sú zapísané už v obchodnom registri, kde musia byť zapísané všetky firmy či spoločnosti. Je to akási základná povinnosť, ktorú, ale už vy absolvovať nemusíte.

firmy

Väčšina spoločnosti ma už zriadene živnostenské oprávnenie, teda skrátene živnosť. Živnosť je potrebná na rôzne činnosti spojené so samotným podnikaním. To a ešte mnoho ďalšieho vám ponúkajú firmy na predaj. Pri kúpe už existujúcej firmy sa vám “otvoria dvere” k okamžitému začatiu podnikateľskej činnosti. Časový benefit je rozhodne obrovskou výhodou a taktiež rozhodujúcim elementom, čo sa týka ľudí, ktorí sa rozhodujú medzi založení novej spoločnosti a kúpi už existujúcej spoločnosti. Nemusíte sa obávať toho, že by ste kúpili nejakú “mačku vo vreci“. Pri kúpe viete vopred, čo kupujete respektíve akú firmu či spoločnosť získate a taktiež, čo vám daná spoločnosť prináša napríklad niečo navyše. Hoci firmy už nejaký ten čas podnikali a pôsobili na trhu nemusíte sa obávať toho, že by tieto firmy či spoločnosti zanechali po sebe nejaké nevysporiadané záležitosti.

firmy

Napríklad nejaké záväzky či dlhy, ktoré by nového majiteľa stavali do kritickej a nekonformné situácie, kde si určite nikto neželá byť. Každá spoločnosť si najprv vysporiada všetky podstatne záležitosti ako záväzky a pohľadávky, ktoré sa s ňou spájajú a až následne vstupuje k ostatným firmám, ktoré sú ponúkané na predaj. V zmluve sa predajca zaručuje, že ak by vznikli nejaké nezrovnalosti spojené s minulosťou firmy, čiže s obdobným kedy firma ponúkala podnikateľskú činnosť je povinný všetko v tichosti urovnať. Ale takéto situácie sa nedejú, v zmluve je to zahrnuté iba kvôli istote zo strany kupujúceho.